Valmieras airētāji pirmajās 2014. gada sezonas sacensībās [14.04.14.]

Ilustratīvs foto: Valmieras airētāji - Kaspars, Līgonis un Krišs Ilustratīvs foto: Valmieras airētāji - Kaspars, Līgonis un Krišs treniņā ziemā

Valmierā aizvadītas Baltijas airēšanas slaloma sezonas atklāšanas sacensības- Latvijas Kausa izcīņas pirmais posms. Tajās teicami startēja Valmieras airētāji.

Pēc vairākiem milzīgu plūdu pavasariem 2014. gada pavasaris atnācis ar atšķirīgu situāciju. Vidzemes upēs šai pavasarī nav palu (regulāra ikgadēja upes ūdens līmeņa pacelšanās). Rezultātu izjūt ne tikai mežsargi, kas jau uztraucas par pārmērīgi sausajiem mežiem, bet arī ūdens tūristi un airēšanas slalomisti, kam jāatceļ braucieni pa iemīļotajām upēm Amatu, Ogri, Pededzi. Latvijas Kausa izcīņas 1. posma sacensības bija plānotas Amatā, bet upē ūdens līmenis tik zems, ka sacensības tur noorganizēt nav iespējams un tās tika pārceltas uz Valmieru, airēšanas trasi „Krāces”.

Valmieras trase Baltijas vadošos airētājus sagaidīja ar ļoti spēcīgu, atraktīvu, viļņiem bagātu ūdeni. Šāds ūdens līmenis citus gadus Gaujā ir labu laiku pēc paliem – maija otrajā dekādē. Viļņi tad ir optimāli sacensību organizēšanai. Ja līmenis kāpj, viļņi zaudē asumu, kļūst lēzenāki, savukārt līmenim krītoties, tie saplok mazāki. Valmieras trases saimnieki sacensību dalībniekiem piedāvāja grūtu un tehniski interesantu trasi, kas no sportistiem prasīja rūpīgu koncentrēšanos un ļoti atbildīgu darbu. Sportisti atzina, ka interesantā, bet grūtā trase priecē par iespēju pārbaudīt savu prasmi, bet reizē pierāda, ka jāturpina intensīvi treniņi, lai pilnveidotu meistarību un varētu veikt visus trases elementus. Daļai sportistu viļņu spēks bija par strauju, bet smailīte pārlieku nepaklausīga.

Šādos apstākļos teicami startēja Valmieras airētāji. K-1 laivu klasē vīriešiem jau ar kvalifikācijas braucieniem līdera statusu ieguva Kaspars Pakers. Turpat galvgalī sīvi ar Lietuvas komandas līderiem spēkojas arī Toms Karlivāns un Līgonis Bečers. Finālistu pulkā (15 labākie pēc kvalifikācijas sacensībām) veiksmīgi iekļūst arī mūsu jaunieši Vladislavs Klapenkovs, Krišs Meļņikonis un Kristers Matvējevs. Finālbraucieni notika jau izmainītā, bet vēl atraktīvākā distancē. Sportisti diemžēl nereti pieļāva neprecizitātes un kļūdas. Ar pietiekami lielu pārsvaru uzvaru izcīnīja iepriekšējās sezonas līderis Kaspars Pakers. Ne bez stresa un piepūles otro vietu izrāva Toms Karlivāns. Lietuvas komandas pārstāvis Justins Šnoika iekaroja skatītāju simpātijas ar ļoti vieglu laivas slīdējumu, ar elegantu, tehniski augstvērtīgu stilu – viņam trešā vieta. Pirmajā desmitniekā arī Līgonis Bečers, Krišs Meļnikonis un Vladislavs Klapenkovs. Jauniešu vērtējumā viss laureātu trijnieks Valmierai: pirmais Krišs, otrais Vladislavs, trešais Kristers.

C-1 laivu klasē mūsu Krišs Ozols līdera statusu neizlaida no rokām ne mirkli – viņš bija labākais gan abos kvalifikācijas braucienos, gan finālā. Labs sniegums arī mūsu jaunajam kanoistam un U-15 grupas līderim Emīlam Putniņam. Viņš pirmais grupā U-15 un otrais vispārējā jauniešu konkurencē.

Rakstīt komentāru

E-pasta adrese jāievada obligāti, taču tā netiks publiskota.


*