Valmieriešu starti Latvijas Kausā

Latvijas Kauss Bilde Ilustratīvs foto: Valmieras airēšanas saloma trase. Autors: Saimons Burvis

Vīrieši cīnās, jaunieši šaubās

Valmierā, airēšanas trasē „Krāces”, notika Latvijas Kausa izcīņas 1. un 2. etapa sacensības airēšanas slalomā. Sacensībās piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas airēšanas slalomisti. Arī šajās sacensībās augstākie sasniegumi padevās valmieriešiem – sportistiem, kas trenējas trasē „Krāces” un darbojas sporta klubos „Straume” un Vidzemes sporta asociācija.

Upe slalomistiem dāvāja praktiski optimālāko no ūdens līmeņiem – tieši pie šāda līmeņa krācēs ir gan pavasarīgi straujš un spēcīgs ūdens tecējums, ko papildina viļņi un ūdens vērpetes, bet atstraumes aiz akmeņiem ir „nemierīgas” un pulsējošas. Tieši šādas krāces prasa no sportista augstu meistarību un filigrānu prasmi kontrolēt laivas slīdējumu. Kā to varējām paredzēt, ne visi sportisti ar sarežģīto un spēcīgo straumi tika galā. Viena daļa jauniešu palika krastā un atteica dalību sacensībās (starp tiem arī mūsu jaunie airētāji), bet viesu jaunieši mēģināja cīnīties ar straumi. Diemžēl pārlieku liels skaits jauniešu pārvērtēja savas prasmes un trasē apgāzās.

Visvairāk dalībnieku un spraigākā cīņa kā ierasts K-1 laivu klasē vīriešiem. Pirmā etapa sacensībās kvalifikācijas sacensību posma beigās Valmieras airētāji ir sacensību līderi: pirmais Toms Karlivāns, otrais Kaspras Pakers, trešais Krišs Meļņikonis, ceturtais Līgonis Bečers. Fināla braucieniem ar astoto rezultātu kvalificējas arī Intars Vaičuks. Pēc tik pārliecinoši stipra ievada mūsu sportisti finālbraucienos ir sportiski neapturami un traucas maksimālajos ātrumos. Straujais ūdens tomēr mīl lai to ciena, lai to respektē, lai nepieļauj paviršības. Tomam finālbrauciens nav draudzīgs un vēlme sasniegt maksimālo ātrumu noved pie neprecizitātes salīdzinoši vienkāršos vārtos. Rezultātā līdera pozīcijas jānomaina … pret vien 12.rezultātu. Braucot precīzi un uzmanīgi uzvaru izcīna Kaspars, trešajā vietā Krišs, piektais Līgonis, bet astotais Intars.

Dienu vēlāk, jau pārveidotā, citādā distancē pēc kvalifikācijas braucieniem līderos pirmajā četriniekā tikai valmierieši – attiecīgi: Kaspars, Toms, Krišs, Līgonis. Šoreiz finālbrauciens būtiskas izmaiņas neienes Kaspars izrauj kārtējo uzvaru, Toms izcīna otro vietu. Ātrākais no jauniešiem Krišs ir ceturtais vien nedaudz atpaliekot no Lietuvas sportista (Justins Šnoka), bet Līgonis – piektais. Teicami brauc arī Intars Vaičuks un saglabā astoto vietu elites vīru konkurencē.

C-1 laivu klasē mūsu puses airētāji Krišs Ozols un Emīls Putniņš tiek uzskatīti par neapšaubāmiem laivu klases līderiem un abas dienas kvalifikācijas sacensībās Krišs ir pirmais, bet Emīls otrais. Finālbraucienos pārsteigumi ir arī šai laivu klasē. Tā pirmajās dienas sacensībās Emīls pieļauj neprecizitāti salīdzinoši vieglos vārtos (tais pašos, kur komandas biedrs Toms) un rezultātā ieņem piekto vietu. Uzvaru pārliecinoši izcīna Krišs. Otrajā dienā (Latvijas Kausa 2. etaps) mūsu puiši savas līdera pozīcijas nevienam neļauj apstrīdēt, vien paši iekarst ļoti spraigā divcīņā – šoreiz finālā pirmais Emīls, otrais Krišs.

Sievietēm K-1 laivu klasē mūsu puses airētājas pārstāvēja vien Evija Savickaite. Pirmajā etapā viņai ceturtā vieta, bet otrajā etapā – sestā. Viņa un vairāki citi airēšanas veterāni, kas startēja, vai palika krastā un nemaz nestartēja, kārtējo reizi klusībā pārdomāja – kad gan Latvijas Kausa izcīņas organizatori šajās populārajās sacensībās apbalvos arī veterānu grupas sportistus. Šobrīd veterāni savu atzīšanu vēl gaida. Varbūt tāpēc dalībnieku pulks šajās sacensībās nebija tik kupls kā gaidījām.

L. Bečers.
Valmiera 11.04.2016.

Rakstīt komentāru

E-pasta adrese jāievada obligāti, taču tā netiks publiskota.


*