2013.gada sezonas līderis Kaspars Pakers – intervija

Kaspars par savu "perfekto dienu" un 2014.gada sezonas plāniem.

Kaspars Pakers Kaspars Pakers ar savu inventāru Valmieras sporta muzejā

Kaspar, tu esi uzvarējis visas Latvijas (arī Baltijas?) sacensības , kur tu vien piedalījies – ko tu šosezon darīji savādāk?

Šai sezonai, kā arī pēdējā laikā iepriekšējām, es centīgi un apzinīgi gatavojos. Pastāvot šādam priekšnosacījumam, likumsakarīgs ir atzinīgs sniegums sacensībās. Pašā sezonā netrūka spēka patēriņa, pie tam fiziskā slodze nestāvēja pāri psiholoģiskajai spriedzei. Bija jāpārkvalificē mērķi no daba arī citu labā uz darbu tikai sev, un, tā kā tas tika veikts mērķtiecīgi, apbalvojums bija panākumi airēšanas slalomā. Tieši sportiskā ziņā pārmērīgi daudz savādāk nesanāca rīkoties, bet tajā pašā laikā jāatzīst, ka tās tomēr ir stipri lielas izmaiņas – būt nevis trenētājam un trenējamam, bet trenējamam un trenējamam. Pēdēji minētais, saprotiet, salīdzinājumā ar kā pirmo minēto variantu, atstāj krietnu laika devu atpūtai, kas ir neatņemama sastāvdaļa kvalitatīvam rezultātam.

Tava perfektā diena.

Perfektas dienas man gadās ne retums. Patiesībā tādas ir gandrīz visu laiku. Ja ir darba diena, es mostos pirms 8-iem un labprāt pacienājos ar pāris labas rupjmaizes šķēlēm, olu un melno tēju. Nākamais gan, lai būtu perfekta diena, ir ar velosipēdu mērojams ceļš uz darbu. Jā, man perfektās dienas neatņemama sastāvdaļa tomēr ir, kaut nedaudz, bet smadzeņu pakustināšana. Tā kā ieņemamais amats man saistīts ar to, doties un kalpot valsts labā man ir tīkami. Pēc pāris stundām intelektuālā un draudzīgā sabiedrībā un nodarbē, arī neaizmirstot par melnas tējas krūzi un kādu našķi, man labpatīkas pirmais treniņš (ap plkst.11-iem). Vai nu tas ir airēšana (ideālā variantā), vai aukstajā sezonā, piemēram, svaru zālīte, bet tādam jābūt perfektās dienas sastāvā. Tāpat otrais treniņš vēlā pēcpusdienā (ap plkst.18-iem) šajā apspriežamajā gadījumā neiztrūks. Pirms tam (ap plkst.14-iem) gan vēlos garšīgi un baudāmi ieturēt maltīti un pēc tam vai nu atgriezties nesteidzīgā darbā, vai palutināt sevi ar kādu mierīgu izklaidējošu momentu. Vakarā pēc treniņa perfektā gadījumā izkustos ar velosipēdu, pavadu laiku ar domubiedriem vai līdzcilvēkiem saistošās sarunās vai nelielu fizisku aktivitāti prasošu pasākumu. Forši būtu aiziet gulēt ap plkst.23-iem.
Lūk, tā kā man perfektai dienai ir tik niecīgas prasības, tādu es sev nodrošinu gandrīz katru. Protams nesalīdzināms laiks ir Valmierā un dodoties uz ārzemēm, bet šo dienas kārtību: mierīga un patīkama pamošanās, vēlamas brokastis, sports, pelēkās vielas kustināšana un atpūta pa vidu, mērena izklaide un laicīgs naktsmiers, saglabājot, mana diena būs perfekta.

Ko darīsi ziemā?

Ziemā dzīve būs līdzīga līdzšinējai, vienīgi bez sacensībām airēšanā. Darbs + treniņi + atpūta. Kādu laiku atslodze no ūdens nodarbībām, un pilnveidošos svaru zālītē un skriešu krosiņus vai slēpošu. Šādējādi un pēc tam gaidīšu pavasari. Paralēli meklēšu atbalstītājus nākamajai sezonai, cieši cenšoties noturēties pie līdzšinējiem.

Ar kādu laivu tu šosezon brauci? Un airi? Vai tam ir liela nozīme? Vai iepriekšējais inventārs “uzvedās savādāk”? Kāds bija tavs iepriekšējais inventārs( laiva un airis)?

Šosezon sākotnēji braucu ar VAJDA Kapsl2 L, bet vēlāk ar VAJDA Galaxy L. Pirmā bija ar mani, izcīnot Lietuvas un Latvijas čempionu titulus, bet otrā nepievīla pārējos starptautiskajos mačos. Mana laiva ir VAJDA, par to ilggadēji un regulāri esmu veicis pārbaudes. Tomēr, lai gan sākotnēji abas apskatāmās laivas ir teju līdzīgas, sākot ar tām praktizēt, atklājas ievērojamas atšķirības. VAJDA Kapsl2 ir atbilstošāka Latvijas un Lietuvas trasēm, bet VAJDA Galaxy nepieviļ stiprākā ūdenī, kaut vai ne tik vien ārzemju kanālos, bet arī, paredzu, pavasarīgās Latvijas upēs. Ar manu jauno „Valīti” bija krietni jāsadraudzējas rīcībā ar kantēm, bet kas tieši un kā risināms, – ņemiet un skaidrojiet paši. Neizslēdzu iespēju, ka nākamgad varētu arī šur tur atrādīties ar pašmāju ražojuma FLOW slaloma kajaku, ja tāds būs un ja būs iespēja.
Mans airis jau labu laika sprīdi ir pārbaudīta stabila un spēcīga manta – GalaSport kurbulis. Līdz Raab airiem vēl neesmu izglītojies.

Kādi lielāki vai mazāki plāni nākamajai vasaras sezonai 2014?

Nākamgad domāju startēt visos Latvijas mačos, ja vien kāds neparūpēsies, lai tie pārklājas ar man saistošajiem ārzemēs notiekošajiem, un ierastajās sacensībās Baltijā. Tāpat plānā ir Eiropas čempionāts Vīnē un Pasaules Kauss Prāgā. Bez tam, ņemot vērā un turoties uz man tuvo atziņu, ka mana laime ir ceļš nevis galapunkts, prātā parādījusies nedaudz ķerta doma par kādu krietni attālāku piedzīvojumu. Tomēr tam tiek pieiets racionāli, un, ja netiks sasniegts šis mērķis, būs virkne citu vērtīgu ieguvumu, kas būs panākti ceļā uz to. Bet nedaudz neprātīgs jau dažkārt var būt.

Kurās trasēs biji šosezon(2013) trenēties un startēt sacensībās? Vai tev ir kāda favorīt-trase? Kāpēc tieši šī trase?

Man patīk smagas trases. Tajās arī uzreiz var just atšķirību gatavībā gan fiziskā, gan tehniskā, gan prāta jomā. Aiziet, palaižam visus, piemēram, Latvijas Kausa noslēdzošā posma pusfinālistus, kaut vai tikai finālistus, Augsburgā nevis bezūdens Valmierā! Biju Krakovā, Prāgā, BurgSeintMorīs (forši nolatviskoju), Augsburgā, NovīSač (atkal forši nolatviskoju). Patika jauninātā Krakova, Burga un Augsburga, tik Nr.2 varēja būt paredzamāka un tik nepiesātināta ar traumatiskajiem ķermeņiem. Šīs trases nepiedod, ja neieliec atbilstošu īrienu īstajā vietā, nerunājot par īriena neielikšanu vispār vai neadekvātu uzvedību.

Vai ir atbalstītāji , kuriem tu gribētu pateikt kādu labu vārdu?

Uzvaras sacensībās un gandarījumu par tām vēlos dalīt ar saviem atbalstītājiem! Vienmēr esot uz pjedestāla augstākā pakāpiena, jūtu viņus visus blakus, bet katram atsevišķi atradu arī īpašus mačus!! Paldies!!!

1.vieta Latvijas čempionātā (Latvijas čempions) – Burtnieku novada pašvaldība!
1.vieta Lietuvas čempionātā (Lietuvas čempions) – Romāns Naudiņš!
1.vieta Alda Kļaviņa piemiņas sacensībās (A.Kļaviņa piemiņas sacensību Ceļojošā Kausa ieguvējs) – Vilnis Barcs!
1.vieta Master of Koiva/Igaunijas čempionāts (Gaujas Meistars) – Ainārs Apinis!
1.vieta Kauņas čempionātā (Kauņas čempions) – Ilze Edīte Austriņa!
1.vieta Rīgas čempionātā (Rīgas čempions) – AS SEB banka!
1.vieta Latvijas Kausa posmos, finālā un kopvērtējumā (Latvijas Kausa līderis) – LKF Airēšanas slaloma apvienība!

Sporta darba ikdienas līdzgaitnieki – Vidzemes sporta asociācija, Rīgas Airēšanas Klubs, Aivars Misiņš, Elmārs Pitura, Džeims Steilijs, Jānis Ūlis! Paldies!!!

Rakstīt komentāru

E-pasta adrese jāievada obligāti, taču tā netiks publiskota.


*