Dzirnavu ezeriņā notikušas Valmierā 1.sacensības paralēlajā airēšanas slalomā

Pirmais paralēlais slaloms Valmierā Dzirnavu ezeriņā

paralēlais slaloms Dzirdnavu ezeriņā Valmierā K1 laivu klases zēniem U12 vecuma grupas goda pjedestāls: 1.vieta Ralfs Jurjānis (Valmiera), 2.vieta Vejas Pranskūnas (Kauņa), 3.vieta Kristaps Kravalis (Baldone)

Dzirnavu ezeriņā notikušas Valmierā 1.sacensības paralēlajā airēšanas slalomā

Valmieras pilsētas svētkos sportisko atmosfēru radīja orientēšanās labirints, spēkavīru čempionāts, nūjošanas pārgājiens un citas veselību veicinošas aktivitātes, kā arī īpašas airēšanas slaloma sacensības. Standarta cīņas straujūdens trasē notiek Gaujas Kazu krācēs, bet netradicionālam pasākumam tika izvēlēta cita vieta. Ikdienā atturīgais Dzirnavu ezeriņš sestdien, 13.augustā, bija saposts, izrotājot ar zaļbaltiem un sarkanbaltiem virs ūdens iekārtiem vārtiem. Pirmo reizi tika dots starts Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstītam Vidzemes sporta asociācijas rīkotam paralēlam airēšanas slalomam “Valmiera viļņo!”.
Kvalifikācijas braucienā tika noskaidroti katras laivu klases ātrākie dalībnieki, kuri turpinājumā, sadalīti pāros, veica sprintus paralēlās trasēs izslēgšanas cīņās. Aktīvā sporta ciemiņus Dzirnavu ezeriņš uzņēma pirms apmēram mēneša Latvijas IV olimpiādes triatlona peldēšanas distancē, bet tagad ūdenstilpne šļakatu izjūtām pieplusoja viļņošanos. Pozitīvi satraucot, pārspējot plānoto, pasākums pulcēja teju simts dalībnieku no trim Baltijas valstīm. Lietainie laikapstākļi airētājus nebiedēja, – ja ūdens no apakšas, lai ir arī no augšas.

Spraigākās cīņas jau pirms pusfināliem izvērtās K1 un C1 laivu klasēs vīriešiem.

Kajaku pirmajā pusfināla cīņā nācās tikties Baltijas spēcīgajiem atlētiem Ritvaram Celmiņam un Tomam Karlivānam. No starta līdz pirmajiem 360 grādu vārtiem un turpinājumā visā slaido leņķu čūskā abi airētāji pa ūdeni šāvās sinhroni. Otrajos pilnā apgrieziena vārtos Ritvars Celmiņš uz acumirkli bija apdomīgāks, kā rezultātā, slalomistiem aizvicojot līdz finišam, Toms Karlivāns bija par 0,23 sekundēm ātrāks. Tādējādi Vidzemes sporta asociācijas vadošais atlēts Valmieras Bērnu sporta skolas līderi bija izslēdzis ne tikai no cīņas par zeltu, bet, neskatoties uz citiem konkurentiem nesasniedzamo rezultātu, liedza būt arī otrajam. Ne mazāk intriģējošs bija otrais K1 laivu klases pusfināla paralēlais sprints, kurā ātrumā un precizitātē mērojās Kaspars Pakers un Krišs Meļņikonis – Vidzemes sporta asociācijas treneris pret savu audzēkni. Nepilnas sekundes jeb trešdaļas laivas izrāviens drīz pēc starta izdevās junioram, ko atvinnēt pieredzējušam vīram nebija pa spēkam. Kriša Meļņikoņa gaviles, pirmo reizi savā sportista karjerā esot pārākam par Kasparu Pakeru, līdzinājās uzvaras sajūsmai sacensībās kopumā.

Pretēji pusfināla cīņām skrējiens par 3.vietu un par uzvaru bija prognozējamāks. Par nepilnu sekundi vinnēja gan Ritvars Celmiņš Kasparu Pakeru, gan Toms Karlivāns Krišu Meļņikoni. Līdz ar to K1 kategorijā triumfēja Latvijas IV olimpiādes zelta medaļnieks Toms Karlivāns, par 2.vietu gandrīz nespēja noticēt Krišs Meļņikonis, bet bronzas mierinājums Ritvaram Celmiņam.

Kanoe kategorijā abi pusfināli beidzās, jāatzīst, negaidīti. Vispirms liepājnieks Aigars Auznieks pārspēja Burtnieku novada sportistu Krišu Ozolu, bet pēc tam Rīgas Airēšanas Kluba pārstāvis Guntis Šmits nošokēja Vidzemes sporta asociācijas spēcīgo junioru Emīlu Putniņu. Jaunā sportista apbēdināšana turpinājās cīņā par 3.vietu, kurā viņu pieveica principiālais konkurents Krišs Ozols. Zelta duelī viss tika izšķirts pirmspēdējos vārtos, kur laivu ātrajā griezienā nesavaldīja Aigars Auznieks, dodot zaļo gaismu Gunta Šmita kāpšanai uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

K1 laivu klasē sievietēm dubultuzvara Rīgai – 1.vieta Jutai Murziņai un 2.vieta Santai Kraujai, bet godalgoto trijnieku noslēdza Evita Savickaite no Vidzemes sporta asociācijas. Tieši tāpat abas Bērnu un jaunatnes sporta skolas “Rīdzene” pārstāves dominēja C1 laivu klasē sievietēm, bet bronzas godalga tika Baldones airēšanas slalomistei Dailai Grāvītei.

Vēlējums paralēlajam airēšanas slalomam Dzirnavu ezeriņā norisināties arī nākamgad tika saņemts gan no dalībniekiem, gan skatītājiem, gan atbalstītājiem.

Sacensību organizators pateicas par atbalstu Valmieras pilsētas pašvaldībai, Teātra vīna studijai, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldei, Vidzemes Olimpiskajam centram un kafejnīcai “Bastions”.

Paralēlajā airēšanas slalomā “Valmiera viļņo 733” augstas vietas izcīnīja arī citi Vidzemes sporta asociācijas (VSA), Valmieras Bērnu sporta skolas (VBSS) un Valmieras airēšanas kluba “Straume” (Straume) pārstāvji:

Krišs Meļņikonis (VSA) – 1.vieta K1 laivu klasē U18 vecuma grupā,
Emīls Putniņš (VSA) – 1.vieta C1 laivu klasē U18 vecuma grupā,
Mārcis Bogdanovičs (VSA) – 1.vieta C1 laivu klasē U15 vecuma grupā,
Ralfs Jurjānis (VSA) – 1.vieta K1 laivu klasē U12 vecuma grupā,
Kaspars Pakers (VSA) – 1.vieta K1 laivu klasē 35+ vecuma grupā,
Līgonis Bečers (Straume) – 1.vieta K1 laivu klasē 45+ vecuma grupā,
Emīls Putniņš (VSA) – 2.vieta K1 laivu klasē U18 vecuma grupā,
Renārs Bole (VBSS) – 3.vieta C1 laivu klasē U18 vecuma grupā,
Elvis Fiļipovs (VBSS) – 3.vieta K1 laivu klasē U15 vecuma grupā,
Elvis Fiļipovs (VBSS) – 3.vieta C1 laivu klasē U15 vecuma grupā,
Intars Vaičuks (VSA) – 3.vieta K1 laivu klasē 35+ vecuma grupā,
Jānis Dziļums (Straume) – 3.vieta K1 laivu klasē 45+ vecuma grupā,
Elmārs Pitura (VSA) – 4.vieta K1 laivu klasē 45+ vecuma grupā,
Ralfs Baldiņš (VSA) – 5.vieta K1 laivu klasē U12 vecuma grupā.

 

Raksta Autors: Kaspars Pakers

Foto Autors: Kaspars Čakāns

Rakstīt komentāru

E-pasta adrese jāievada obligāti, taču tā netiks publiskota.


*