Baltijas kausi no igauņu upes

Baltijas kauss 2016 - Jagala, Igaunija

Kaspars Pakers Kaspars Pakers Baltijas kausā Jagalā

Jagalas upē pie Tallinas notika Baltijas kausa izcīņas sacensības airēšanas slalomā. Sacensībās startēja triju Latvijas airēšanas klubu sportisti no Valmieras, Burtnieku novada un Baldones.

Ja Latvijā pavasaris jau atnācis un dāvā pietiekamu siltumu, Jagalas krastos kūstoša sniega fragmenti vēl atsvaidzināja ziemas noskaņas. Arī laiks Baltijas augstākā ūdens krituma pakājē bija nemīlīgi auksts. Tomēr straujo ūdeņu airētāji arī šādos apstākļos nečīkst un drosmīgi dodas mutuļojošā krācē. Igauņu airētāji bija iekārtojuši patiesi grūtu un atraktīvu distanci – tā airētājiem lika braukt gan pa „mucu”, gan visstraujākajā vietā airēt pret straumi, gan nemitīgi ar airi trāpīt pa akmeņiem pārlieku seklajā gultnē. Par to, ka distance bija sportistus nesaudzējoša, liecina fakts – finālbraucienā distanci bez „piecdesmitniekiem” (soda punkti par neiebraukšanu vārtos) izbrauca vien 4 sportisti, bet tādās laivu klasēs kā C-1v un K-1s – vispār neviens.

K-1 laivu klasē vīriešiem ar atraktīvo un viltīgo trasi vislabāk sapratās un pārliecinoši uzvaru izcīnīja Kaspars Pakers. Kaspars apzinājās, ka šādā trasē par uzvarētāju kļūs nevis tas, kas nodemonstrēs ātrākos manevrus trasē, bet gan tas, kas precīzi izbrauks visus vārtus. Viņa stiprākais oponents Toms Karlivāns mēģināja braukt ātrāk, bet … viltīgā, bangojošā straume un pārlieku seklās vietās novietotie vārti viņa mēģinājumu slāpēja – Tomam tikai 6. vieta. Pa to laiku savu iespēju garām nelaida Krišs Meļņikonis – brauca nesteidzīgi, bet ļoti mērķtiecīgi. Rezultātā viņam augstākais sasniegums savā karjerā – otrā vieta Baltijas kausa sacensībās vīriešu elitē. Trešā vieta sportistam no Tallinas Tarmo Peikeram, bet ceturtais Līgonis Bečers. Valmieras trases airētāji, kas sacensībās pārstāvēja Valmieras un Burtnieku novada kolektīvus, pēc finālbrauciena atzina, ka ir nepierasti braukt šādā mežonīgā, nelabiekārtotā trasē, jo Valmierā ikdienas treniņi notiek labiekārtotā mācību trasē, tomēr iespēja pārbaudīt sevi mežonīgos apstākļos ir vēlama.

C-1 laivu klasē vīriešiem jau kvalifikācijas sesijā kļuva skaidrs, ka galvenai cīņai vajadzētu notikt starp Valmieras trases airētājiem Krišu Ozolu un Emīlu Putniņu. Sarežģītā distance varēja „nogremdēt” jebkuru un uzvarētāju titulā iecelt arī igauņu sportistu. Tomēr valsts čempions Krišs Ozols ne bez nervozēšanas un satraukumiem kļuva par šo sacensību uzvarētāju un Baltijas kausa ieguvēju šai laivu klasē. Otrais Emīls Putniņš, bet trešais šajā intriģējošajā sacensībā igauņu sportists Argo Raudsalu.
Šobrīd Baltijas vadošie sportisti gatavojas atklātajām Latvijas kausa izcīņas pirmo etapu sacensībām, kas 9. un 10.aprīlī notiks Valmierā.

Līgonis Bečers.
Valmierā 4.04.2016.

Rakstīt komentāru

E-pasta adrese jāievada obligāti, taču tā netiks publiskota.


*